وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
47.000 تومان

دوره آشنایی با سرمایه گذاری کوانت و معاملات الگوریتمی شما را با مفهوم و بیزینس سرمایه گذاری کوانت و معاملات الگوریتمی و اهمیت و لزوم آن آشنا می کند. علاوه بر آن، مقایسه دقیقی بین تحلیل و سرمایه گذاری کمّی (Quantitative) یا کوانت و تحلیل کیفی مرسوم، در این دوره انجام می شود. همچنین قابلیت تشخیص و انتخاب آگاهانه بهترین و متناسب ترین متد (کمّی یا کیفی) با توجه به شرایط شما را در اختیارتان قرار می دهد.

درباره دوره آشنایی با سرمایه گذاری کوانت

سلام. تو این وبینار دو ساعتی می خوام شما رو با مبحث سرمایه گذاری کوانت (Quantitative) و الگوتریدینگ یا معاملات الگوریتمی آشنا کنم. اما قبل از اینکه بگم دقیقا چیا می خوام بگم، چندتا سوال ازتون دارم:

  • فکر می کنید شرکت های تولید مواد غذایی، هر کدوم یه عالمه حاج خانم تو کارخونه دارن که مشغول پخت و پز و ترشی انداختن و این جور کاران؟
  • یا مثلا شرکت های خودرو سازی و قطعه سازی، همه ی هزاران قطعه هر خودرو رو دستی می سازن و بعد یه اوستا مکانیک همه رو دستی سرهم می کنه؟

پس چرا فکر می کنید هنوز حتما باید به صورت دستی تو بورس و بازارهای سرمایه تحلیل و ترید کنید و راه دیگه ای وجود نداره …؟!

تازه، مسئله اینجا ختم نمیشه. فرض کنید اون شرکت خودرو سازی، اون طور که مثال زدم کار می کرد. در اون صورت چندتا ماشین تو یه سال می تونست تولید کنه؟ فوقش صد تا. در حال حاضر یه شرکت خودرو سازی نوعی سالی چندتا می تونه تولید کنه؟ بیش از یه ملیون ماشین!

پس به جای یکی دو بازار و چندتا نماد و گشتن و تحلیل تمام وقت و درنهایت از دست دادن بعضی از فرصت های ورود و خروج، چرا من از این ایده خودکارسازی استفاده نکنم و حداقل حداقلش، دیگه فرصت از دست رفته نداشته باشم …؟! حالا بماند که می تونم روی بازارهای مختلف، رصد و اشراف کامل داشته باشم و با دقت و تعدادی ترید کنم، که یه تیم چندین و چند نفره ترید هم نمی تونه – اونم با صرف وقت بسیار ناچیز و نزدیک به صفر …!

خب، حالا بریم سر اصل مطلب.

محتوای دوره آشنایی با سرمایه گذاری کوانت

سرفصل های ارائه از این قراره:

  1. سرمایه گذاری کوانت چیست؟
  2. الگوتریدینگ چیست؟
  3. تفاوت سرمایه گذاری و تحلیل کوانت یا کمّی (Quantitative) با سرمایه گذاری و تحلیل کیفی (Qualitative)
  4. ارزش زمان و فرصت های از دست رفته
  5. انواع مختلف سرمایه گذاری کوانت
  6. دانش ها و ابزار مورد نیاز
  7. معرفی دوره جامع سرمایه گذاری کوانت
  8. معرفی دوره الگوتریدینگ پیشرفته رمزارزها

تو این دوره مختصر و مفید، اول خدمتتون عرض می کنم که سرمایه گذاری کوانت چی هست. در ادامه هم مقوله الگوتریدینگ رو معرفی می کنم و میگم فرقش با سرمایه گذاری کوانت چیه.

در ادامه تفاوت های سرمایه گذاری و تحلیل کمی و کیفی رو توضیح میدم.

بحث سر این نیست که تحلیل و ترید دستی بده، اخه، منسوخه و از این حرفا، و ما مدرن و باکلاس و شاخیم. اصلا این مقایسه موضوعیت نداره و اساسا اشتباهه!

غذای خونه جای غذای آماده رو نمی گیره، هیچ حاج خانومی هم نمی تونه در مقیاس یه کارخونه غذا بپزه! حتی نمی تونه طمع و کیفیت غذایی خونگی و همزمان صرفه اقتصادی رو در مقیاس یه کترینگ حفظ کنه!

به نظر من مهم ترین بخش این دوره، قسمت چهارم هست که اونجا از یک دید کاملا بیزینسی و پولی براتون توضیح میدم اصلا چرا سرمایه گذاری کوانت؟!

آیا حتما و همیشه سرمایه گذاری کوانت؟ و اینکه منِ نوعی، با توجه به توانایی های مالی، علمی و سایر ظرفیت هام، چه انتظار معقول و واقع گرایانه ای می تونم داشته باشم؟

در ادامه انواع مختلف سرمایه گذاری کوانت رو از نظر افق سرمایه گذاری، بازه زمانی و روش های اجرایی و عملی کردنش توضیح میدم. همچنین با هم مرور می کنیم که اگر بخوایم یه الگوتریدر یا سرمایه گذار کوانت بشیم، چه چیزهایی رو در چه سطوحی باید بلد باشیم.

در نهایت دوتا از دوره هایی که در این زمینه برگزار می کنم رو خدمتتون معرفی می کنم. تو دوره جامع سرمایه گذاری کوانت، تمام اونچه باید بلد باشید تا بتونید تحلیل و ارزیابی کوانت انجام بدید رو آموزش میدم و ابزارهای لازم برای این کار رو به زبان پایتون با هم می سازیم. برخلاف اونچه که ممکنه به نظر برسه، بخش اعظم این دوره کاربردی و عملیه امــا، مرحله آخر و استارت ترید خودکار رو تو دوره بعدی داریم.

بخش اصلی و نایاب دوره جامع سرمایه گذاری کوانت، آموزش و تشریح بیزینس پلن الگوتریدینگ هست و به شکلی کاملا بازاری و پولی بررسی می کنیم که این کار برامون چقدر درآمد جاری و سود سرمایه گذاری می تونه داشته باشه.

تو دوره الگوتریدینگ پیشرفته رمزارزها، بهتون آموزش میدم چطور زیرساخت اجرایی و سفارش گذاری، و داشبورد معاملاتی خودتون رو داشته باشید. جعبه ابزار الگوتریدینگمون تو این دوره کامل میشه و از اون مهم تر، بهینه سازی های دقیق تر و پیشرفته تر با رویکرد کاسبی رو تو این دوره داریم. همه ابزارهایی که ازشون استفاده می کنیم هم اوپن سورس و رایگان هستن.

دوره الگوتریدینگ پیشرفته رمزارزها کاملا عملیه، اکثرا شامل برنامه نویسی و مهندسی نرم افزاره و خروجی دوره فقط برای بازار رمزارزها پیاده سازی میشه.

همچنین، آموزش های مفهومی و ارائه شده در دوره جامع سرمایه گذاری کوانت، پیش نیاز این دوره هست و اونها رو باید بلد باشید.

حرف آخر

مرسی از وقتی که گذاشتید و این مطلب رو خوندید. توی وبینار خیلی مفصل تر در مورد سرمایه گذاری کوانت و الگوتریدینگ صحبت شده. مدت زمان دوره 150 دقیقه بوده که دو ساعت اولش توضیحات بوده و 30 دیقه آخرش پرسش و پاسخ شرکت کنندگان وبینار هست.

پس حتما ثبت نام کنید و ببینید چه خبره!؟! 😉